14. kapitola


14. kapitola - Všehochuť

Závěrečnou kapitolu Flash cvičebnice tvoří směs různorodých příkladů. Důležitým prvkem v příkladech je snímání souřadnice kurzoru myši (_xmouse, _ymouse).

Příklad č. 1, oči sledují pohyb kurzoru myši, řešeno pomocí funkce arcus sinus.

Zdrojový soubor .fla ke staženíPříklad č. 2, zajímavá variace na předchozí příklad pomocí duplikace MovieClipu.

Zdrojový soubor .fla ke staženíPříklad č. 3, kukátko ve tvaru očí, při kliknutí mrkne. Řešeno pomocí masky.

Zdrojový soubor .fla ke staženíPříklad č. 4, nastavení parametrů animace pomocí posuvníků. Použita funkce startDrag a stopDrag.

Zdrojový soubor .fla ke staženíPříklad č. 5, panorama, které reaguje na pohyb myši (měnitelná rychlost posunu). Na fotografii je zachycen ostrov Kos.

Zdrojový soubor .fla ke staženíPříklad č. 6, fotogalerie, obrázky jsou uloženy a načítány jako externí soubory z téže složky jako zdrojový soubor. Nejprve vznikl soubor fotogalerie.fla (.swf) a pak teprve závěrečná fotogalerie s posuvem (fotogalerie.swf je do závěrečného souboru načten jako externí soubor příkazem loadMovie("fotogalerie.swf", "obdelnik"))

Zdrojový soubor .fla ke staženíPříklad č. 7, kolize vyřešená jednodušší variantou příkazu hitTest.

Zdrojový soubor .fla ke staženíPříklad č. 8, padající sníh (řešení dle Flash.cz).

Zdrojový soubor .fla ke staženíPříklad č. 9, jednoduchá hra.

Zdrojový soubor .fla ke staženíPříklad č. 10, postupně vypisovaný text. Zdrojem textu je externí soubor data.txt. Pro načtení tohoto souboru byla použita konstrukce s příkazem load. Postupné načítání znaků má na starost funkce charAt(i).

Zdrojový soubor .fla ke stažení